KONST / Litografier / Färglitografi 13139297
*
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 12:06:32
1
Vinnande bud
13/3 11:22:16
2
300 kr
13/3 11:22:16
1
350 kr (Budbetjänt)
13/3 11:23:28
2
450 kr
13/3 11:23:28
1
500 kr (Budbetjänt)
13/3 11:25:02
2
600 kr
13/3 11:25:02
1
700 kr (Budbetjänt)
13/3 16:42:38
3
800 kr
13/3 16:42:38
1
(budbetjänt)
15/3 21:19:01
1
justering av budtak
16/3 14:17:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Lennart Nilsson
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 12:06:32 | 1 | Vinnande bud |
13/3 11:22:16 | 2 | 300 kr |
13/3 11:22:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:23:28 | 2 | 450 kr |
13/3 11:23:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:25:02 | 2 | 600 kr |
13/3 11:25:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
13/3 16:42:38 | 3 | 800 kr |
13/3 16:42:38 | 1 | (budbetjänt) |
15/3 21:19:01 | 1 | justering av budtak |
16/3 14:17:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09